Witaj, te reklamy pomagają w utrzymaniu tego serwisu. Wyświetlą się tylko jeden raz w ciągu godziny. Możesz kliknąć w jedną z nich w celu wsparcia rozwijania się serwisu lub X aby je wyłączyć.

naszazlotoryja.pl

Ostatnie informacje

VI Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością

tytul

Dnia 24. maja 2019r. po raz pierwszy przy kopalni złota AURELIA Fundacja ANIMUS zorganizowała VI Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością.  

Patronatem honorowym Mistrzostw objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski. Partnerami tego wydarzenia byli  Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Złotoryi-Środowiskowy Dom Samopomocy w Złotoryi oraz Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Księstwa Legnickiego z Legnicy. Oficjalne otwarcie zawodów z ramienia organizatora nastąpiło o godzinie 10:00 przez Łucję Marchaj-Miller Prezesa Zarządu Fundacji ANIMUS, z ramienia wolontariatu przez Patrycję Ruszaj, która pomaga Fundacji ANIMUS wraz z całą Rodziną od samego początku tj. od 11 lat, z ramienia osób z niepełnosprawnością przez Kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Złotoryi Panią Agatę Kaczmarek oraz przez Pana Łukasza Pawlaczyk ze Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego Księstwa Legnickiego z Legnicy.

Tegoroczne Mistrzostwa cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród osób z niepełnosprawnością. Brało w nich udział ok. 37 zawodników, m.in. z Bartoszowa, Legnicy, Świerzawy, Złotoryi. Każdy z nich dzielnie Walczył o podium. Zawody były podzielone na dwie kategorie: Niepełnosprawny z Opiekunem oraz Niepełnosprawny bez Opiekuna.  W pierwszej kategorii tj. Niepełnosprawny z Opiekunem I miejsce zajęła Beder Joanna z Legnicy, II miejsce Gładysz Edyta ze Złotoryi, III miejsce Witosz Edyta z Legnicy. Natomiast w drugiej kategorii tj. Niepełnosprawny bez Opiekuna  I miejsce zajął Staszak Józef ze Złotoryi, II miejsce Hetmańczyk Michał ze Złotoryi, III miejsce Dudek Piotr z Bartoszowa.

Emocje sięgnęły zenitu, a wzruszenie wypełniło nie tylko zwycięzców Mistrzostw, ale i przybyłych gości i samych organizatorów po odsłuchaniu podczas wręczania nagród specjalnie przygotowanych na te Mistrzostwa fanfarów przez samego BELUHA-Rafała Ratajczaka, który swoim osobistym urokiem doskonale poprowadził konferansjerkę.

Obok samych Mistrzostw były również warsztaty tematyczne tj. papierowe motyle, gliniane cudaki, słodkie arcydzieła czy barwne chusty. Również były pokazy i warsztaty karate z SHODAN Legnica-Jerzy Łabiński, które na pewno ucieszyły osoby z niepełnosprawnością, ich opiekunów i gości.

Te Mistrzostwa są jedyne w Polsce, a może i w świecie. Dają ogromną radość osobom z niepełnosprawnością, łączą niesamowicie i integrują z osobami pełnosprawnymi – przekonuje Łucja Marchaj-Miller. Na tych Mistrzostwach autentycznie ładuję baterie i zbieram siły do kolejnych akcji naszej Fundacji ANIMUS, uczę się pokory i doceniam życie patrząc szczególnie na dzieci z niepełnosprawnością, które są szczere w okazywaniu swojej radości – dodaje Łucja Marchaj-Miller.

Dziękujemy najlepszym, najszczerszym i autentycznie ceniącym dobro DARCZYŃCOM i oddanym, energicznym WOLONTARIUSZOM. 

Fundacja Animus
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
captcha To pole jest wymagane

Udowodnij ,że nie jesteś robotem, podaj wynik powyższego działania.
Źródło informacji:Zlotoryjanie.pl

Meble Jelenia Góra