naszazlotoryja.pl

Ostatnie informacje

Wojciech Huk od 1 lutego będzie dowodził legnickimi strażakami

tytul

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy bryg. Zdzisław Sokół odchodzi na emeryturę. Jego następcą od 1 lutego będzie mł. bryg. Wojciech Huk.

W czwartek (31 stycznia) w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej odbędzie się uroczysty apel z okazji zdania i przejęcia obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Legnicy. Początek o godz. 13.00. Strażacy zapraszają mieszkańców miasta na wspólne celebrowanie tego wydarzenia.

Bryg. Zdzisław Sokół pracę w straży pożarnej rozpoczął w 1983r. Stanowisko komendanta legnickiej PSP objął 1 kwietnia 2016 r. Wcześniej służył  w jednostce w Chojnowie, komendzie wojewódzkiej w Legnicy, a potem w komendzie jaworskiej, gdzie był dowódcą tamtejszej jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Mł. bryg. Wojciech Huk służy w straży pożarnej od 1995 r. Był m.in. dowódcą jednostki ratowniczo–gaśniczej nr 2 na Piekarach. Od 1 kwietnia 2016 - zastępcą komendanta miejskiego.

Zgodnie z procedurą, przed objęciem przez niego stanowiska dowódcy, komendant wojewódzki zasięgnął opinii prezydenta Legnicy w tej sprawie. Prezydent Tadeusz Krzakowski zaopiniował kandydaturę pozytywnie.

 

 
Źródłem artykułu jest: portal.legnica.pl

Meble Jelenia Góra