Witaj, te reklamy pomagają w utrzymaniu tego serwisu. Wyświetlą się tylko jeden raz w ciągu godziny. Możesz kliknąć w jedną z nich w celu wsparcia rozwijania się serwisu lub X aby je wyłączyć.

naszazlotoryja.pl

Ostatnie informacje

Złotoryjski Taekwondoka w Reprezentacji Polski

tytul

Decyzją zarządu Polskiego Związku Taekwon-do ITF zatwierdzono listę zawodników powołanych do Reprezentacji Polski na rok 2019.

W składzie szerokiej kadry juniorów znalazł się złotoryjanin Jakub Serok, na co dzień trenujący w Sportowej Akademii Taekwon-do pod okiem Gabrieli i Karola Forgiel. Zeszłoroczne wyniki pozwoliły zwrócić na siebie uwagę trenerów kadry mężczyzn – Łukasza Stawarza i Marcina Wołosza. 

Głównymi imprezami w tym roku będą kwietniowe XXI Mistrzostwa Świata w Inzell - Niemcy oraz październikowe XXXIV Mistrzostwa Europy w Sarajewie - Bośnia i Hercegowina. Pierwszym etapem przygotowań do sezonu będzie zgrupowanie reprezentacji mężczyzn w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem w dniach 31.01 – 03.02.2019. W tym czasie zawodnicy, swoją postawą, będą starać się na stałe zadomowić w wąskim gronie Reprezentantów Polski.

Kuba trenuje Taekwon-do od 6 lat. Był jednym z kilku pierwszych osób, które rozpoczęły treningi w Sportowej Akademii Taekwon-do od początku jej istnienia we wrześniu 2012. Przypomnijmy, że w zeszłym roku wspólnie z klubowym kolegą Szymonem Malcem uzyskał stopnień mistrzowski I Dan na centralnym egzaminie we Wrocławiu, co było jednym z wymogów starania się o miejsce w Kadrze Polski.

Tegoroczny sezon będzie bardzo obfity w starty na arenie krajowej i międzynarodowej. Złotoryjanie początkiem marca wystartują w Pucharze Polski w Nowej Rudzie Słupiec (1-3.03.2019r.), Grand Prix Polski w Głubczycach (22-24.03.2019r.). W kwietniu spora grupa zawodników wyjedzie do Barcelony na Międzynarodowy Turniej Fuji Mae Cup. Najważniejszym sprawdzianem dla juniorów i juniorów młodszych będą majowe Mistrzostwa Polski. Tuż przed końcem roku szkolnego część zawodników SAT wystartuje w X Otwartym Pucharze Europy w Soczi w Rosji. Ostatnim poważnym startem w sezonie będzie XIII Mazovia Masters Cup w Ciechanowie. 

Sportowa Akademia Taekwon-doŹródło informacji:Zlotoryjanie.pl

Meble Jelenia Góra