naszazlotoryja.pl

Ostatnie informacje

WYpadek na A4 - Kierowca nie żyje

tytul

Znów tragiczny w skutkach wypadek na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Auto osobowe uderzyło w tira. Kierowca samochodu osobowego został przez strażaków wyciągnięty z auta. Niestety nie udało się go uratować. Prawdopodobnie podróżował sam. Auto jest mocno zniszczone, to samochód marki Opel Agila. Kierowca miał około 60 lat.
 

AKTUALIZACJA, godz. 13.00

Policja wyznaczyła objazdy zablokowanej jezdni A4 w kierunku Katowic. Dla samochodów ciężarowych objazd prowadzi przez węzeł Wrocław Południe na drogę S8 w kierunku Magnic. Ale ostrzegamy - korki mają tam już po 5-6 kilometrów długości. Auta osobowe kierowane są przez Wrocław na drogę krajową nr 94 Wrocław - Oława - Brzeg - Opole.

UWAGA! JEZDNIA AUTOSTRADY A4 przed bramkami poboru opłat może być zablokowana nawet do godz. 17!

Zaledwie dwa dni minęły od ostatniego śmiertelnego wypadku na A4 pod Wrocławiem i mamy kolejne tragiczne w skutkach zdarzenie. Do śmiertelnego wypadku doszło na jezdni z Wrocławia do Opola i Katowic, tuż przed bramkami poboru opłat. Jak informują służby drogowe jest to 155. kilometr autostrady A4. Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca samochodu osobowego najprawdopodobniej nie zauważył korka stojącego przed bramkami. Wjechał w tył tira, z impetem wbijając się pod jego naczepę. Stąd tak duże zniszczenia auta osobowego. Kierowca zmarł mimo podjętej na miejscu próby reanimacji. WIDEO Na miejscu działa m.in. 6 zastępów strażaków, pogotowie ratunkowe i policja. Lądował także helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego, jednak było już za późno na pomoc ratowników i transport mężczyzny do szpitala. Zablokowana jest jezdnia autostrady z Wrocławia w kierunku Opola i Katowic. Korki sięgają już za węzeł bielański i najprawdopodobniej w ciągu kilkudziesięciu minut przy tak dużym natężeniu ruchu jak obecnie, zablokuje się także węzeł Wrocław Południe.

 

źródło: gazetawroclawska.pl

Meble Jelenia Góra