naszazlotoryja.pl

Ostatnie informacje

Pojawiły się dzikie wysypiska

tytul

Podczas kwietniowych posiedzeń komisji Rady Miejskiej Strzelina, które odbyły się w Urzędzie Miasta i Gminy Strzelin, poruszanych było wiele kwestii. Radna Magdalena Siedlarz pytała o drogę od ul. Gen. Leopolda Okulickiego w Strzelinie w stronę Chociwela i Górca.
– Czy byłaby szansa, żeby ją trochę wyrównać? Byłaby to fajna trasa rowerowa. Pojawiły się tam znowu dzikie wysypiska śmieci. Po jednej stronie teren jest bardzo ładnie oczyszczony, ale po drugiej stronie (z Chociwela do Strzelina) w lasku pojawiają się worki i gruz, więc problem narasta – mówiła radna.
Mirosław Stępień z UMiG wyjaśnił, że droga zawsze była kłopotliwa. Po kilku tygodniach od każdego sprzątania śmieci pojawiały się tam na nowo. – W tamtym roku zostały powycinane krzaki, chcemy to zrobić również w tym roku. Wtedy mieszkańcy zaśmiecający tamten teren będą widoczni – wyjaśnił urzędnik. W sprawie trasy rowerowej poinformował, że na wyrównanie drogi brakuje pieniędzy. Dodał, że jest wiele innych dróg w gorszym stanie, przy których mieszkają ludzie i to one wymagają niezbędnych remontów.Meble Jelenia Góra